Udo Rūdolfa 100. gadu jubileja

Udo Rūdolfa 100. gadu jubileja

Hamburgā 100 gadus atpakaļ 1921. gada 14. decembrī dzimis astrologs, “Hamburgas skolas” grāmatu un materiālu izdevējs Udo Rūdolfs.

Udo Rūdolfs piedzima astrologu Ludviga (1893-1982) un Emmas (1897-1987) Rūdolfu ģimenē, kuri ne tikai pētīja astroloģiju, “Hamburgas skolas” metodes un nodarbojās ar to, bet arī pilnībā veltījuši sevi tam, lai “Hamburgas skolas” zināšanas virzītu plašā sabiedrībā. Ludvids Rūdolfs bija arī Izdevniecības Witte-Verlag dibinātājs, šo darbību vēlāk turpināja arī Udo Rūdolfs.

Interesanti, ka Udo Rūdolfa vecāki iepazinās tieši pateicoties astroloģijai, sastapdamies kādā no Astroloģiskās grupas nodarbībām Frīdriha Zigrīna vadībā.

Virziens astroloģijā, kuru pārstāvēja Rūdolfu ģimene, bija saistīts ar Alfrēda Vites piedāvāto metodiku, kas kļuva pazīstama kā “Hamburgas skola” (“Vites sistēma”). Ludvigs Rūdolfs sadarbojās ar Frīdrihu Zigrīnu un Alfrēdu Viti, un kopā ar citiem domubiedriem aktīvi attīstīja “Hamburgas skolas” metodikas virzienu, tāpēc F. Zigrīna un īpaši A. Vites vārds, kā arī “Hamburgas skolas” virziens cieši saistīti ar Rūdolfu ģimeni un, attiecīgi, arī ar Udo Rūdolfa likteni.

Savu pirmo horoskopu Udo sastādījis, kad viņam bija 14 gadi. Viņš patstāvīgi aprēķināja planētu un astroloģisko faktoru pozīcijas, taču bez planētu ainu interpretācijas. Interpretāciju vēl vajadzēja apgūt. Tuvinieki redzēja Udo, kā Hamburgas skolas ideju turpinātāju, arī Alfrēds Vite pievērsa tam Udo uzmanību. Ar gadiem Udo Rūdolfs sāka izturēties pret ģimenes lietu ar lielu izpratni, un vēlāk viņš uzņēmās saistības par darbu, kuru bija uzsākusi viņa tēvs. Tā sākās astroloģiskā dinastija.

1964. gadā Udo Rūdolfs publicēja savu pirmo astroloģisko rakstu astroloģiskajā žurnālā “Hamburgas burtnīcās” (“Hamburger Hefte”), kuru dibinātājs un izdevējs bija viņa tēvs. Vēlāk – arī Udo Rūdolfs. Bez tam Udo Rūdolfs izdeva žurnālu arī angļu valodā “URANIAN FORUM” u.c.

Udo Rūdolf bija ilggadīgs biedrības “Astrologische Studiengesellschaft Hamburger Schule E.v.” (ASHS) priekšsēdētājs (1976-2002), ka arī viens no IUF (International Uranian Fellowship) dibinātājiem utt.

Savas darbības laikā kā “Hamburgas skolas” pārstāvis Udo Rūdolfs apmeklēja vairākas valstis (dažas atkārtoti) starp kurām: ASV, Taizeme, Anglija, Francija, Somija, Austrija, Holande, Luksemburga, Latvija, Krievija, Ukraina, Itālija u.c.

Viena no aktīvākajām bija “Hamburgas skolas” (Vācija) pārstāvju sadarbība – Udo Rūdolfa personā – ar Latvijas kolēģiem. No 90. gadu sākuma Udo Rūdolfs regulāri brauca uz Rīgu ar lekcijām un semināriem. Kopš 90. gadu vidus HSA metožu apmācību Rīgā sāka piedāvāt jau Udo Rūdolfa audzēkņi.

1994. gadā Rīgas Aviācijas universitātē tika atvērta arī Astroloģijas fakultāte, kura darbojās dažus gadus.

Pēc tam “Hamburgas skolas” metožu pasniegšana turpinājās jau citu organizāciju ietvaros. Piemēram, tā tas tika rakstīts laikrakstā “Neatkarīga rīta avīze” 1996. gadā.

 

Udo Rūdolfs miris Hamburgā 2008. gada 13. oktobrī plkst. 06:55 GMT 86 gadu vecumā un līdz dzīves pēdējām mirklim bija aktīvs un saglabāja darbspēju.

Udo Rūdolfs ir vairāku rakstu un astroloģisko darbu autors. Viens no nozīmīgākajiem viņa darbiem (ka arī vislielākais pēc apjoma darbs) ir “Planētu ainu ābece” (“ABC für Planetenbilder”). Šī grāmata tika izdota 1996. gadā un vēlāk pārtulkota krievu un arī latviešu valodās. Šogad grāmatai “Planētu ainu ābece” ir sava jubileja — 25 gadi.

 

(c) Aleksandra Jakovļeva (Valmiera), 2021. gada 14. Decembris

 

***

 

Citējot, jānorāda links uz www.hsa.lv vietnes lapu. Sk. arī saita noteikumus.