Keplera pulciņš Hamburgā

Keplera pulciņš Hamburgā

Keplera pulciņš tika dibināts 1915. gada 14. martā un to dibinājis Frīdrihs Zigrīns. Tā bija mācību grupa, kas studēja tradicionālo astroloģiju saskaņā ar Karla Brandlera-Prahta mācību. Ludvigs Rūdolfs bija jaunākais biedrs-dibinātājs un tikai sāka savu astroloģisko izglītību. Viņš kļuva par sekretāri, un laiku pa laikam pat uzņēmās vadīt tikšanās un sanāksmes.

Alfrēds Vitte Keplera pulciņā atnāca četrus gadus vēlāk. Te 1919. gada 31. jūlijā viņš nolasīja referātu par Zemes horoskopu. Tolaik Zemes horoskops bija jauns skatījums uz horoskopu izveidi. Pat šodien šī pieeja ir dziļi saistīta ar Hamburgas skolas tehnikas saknēm. Kopš 1919. gada Keplera pulciņš kļuva par “Hamburgas skolas” sākotnējo šūnu. Laikā, kad Vittes raksti astroloģiskajos žurnālos piesaistīja plašas publikas uzmanību, pats viņš regulāri iepazīstināja ar saviem uzskatiem Keplera pulciņā.

Termini “Hamburgas skola” pirmo reizi izmantojis Frīdrihs Zigrīns otrajā Astroloģiskajā kongresā Leipcigā (1923). Kongresa programmā tika izsludināts Zīgrīna referāts “Hamburgas skolas darba metodes”. Tomēr tolaik šīs metodes tika pasniegtas vēl Keplera pulciņā. Lai aktīvāk bīdītu Vittes idejas, Frīdrihs Zigrīns likvidēja Keplera pulciņu un, 1925. gada 31. oktobrī nodibinot Astrologu biedrību “Hamburgas skola”, izdarīja viennozīmīgu paziņojumu.

 

(с) Michael Feist

(с) Aleksandra Jakovļeva, latviešu tulkojums

 

Tekst vācu valodā: Michael Feist «Kepler-Zirkel Hamburg»

 

___

Citējot, jānorāda links uz www.hsa.lv vietnes lapu. Sk. arī saita noteikumus.