Es iepazinos ar Udo Rūdolfu 1994.gadā. Sākumā tā bija vizuāla iepazīšanās. Viņš lasīja lekcijas plašai auditorijai, kuras organizēja V.Babajevs, Rīgas Aviācijas Universitātes ēkā Lomonosova 1. Mani draugi pierunāja mani aiziet uz tām. Viņu galvenais arguments bija tas, ka tas ir ne tas, ko es domāju, bet pavisam cits virziens astroloģijā. Es piekritu.
Sākumā es izjutu vilšanos: nebija skaidrs, kāpēc visas lekcijas tika veltītas Nikolaja II. horoskopa izpētei. Tajā pašā periodā viens mans paziņa uzaicināja mani ņemt dalību Latvijas Muižnieku Sanāksmes (Латвийского Дворянского Собрания) sēdē, kura tika veltīta Nikolajam II, cara ģimenes mirstīgo atlieku ekspertīzei utl. Es tolaik rediģēju grāmatu par Nikolaju II. Tas viss izgaismoja situāciju, un es ar lielu interesi un izpratni sāku izturēties pret Udo Rūdolfa lekcijām. Tomēr mani neatstāja doma: „Kāpēc tik maz runā par pašu Vitti?”. Mani interesēja pirmkārt viņa personība.
Pateicoties laimīgai nejaušībai viena no manām kolēģēm atveda man dāvanā Suzi Koh (Susie Cox) Astrologu Starptautisko katalogu (International Directory of Astrologers), kurā es atradu Udo Rūdolfa un viņa ofisa adresi Hamburgā un uzrakstīju viņam vēstuli.
Savā vēstulē es padalījos ar savām domām par astroloģiju un paprasīju iedot man kaut nedaudz informācijas par Vittes personību – kāds viņš bija un kas atveda viņu pie tām idejām, pie kurām viņš atnāca. Viens fakts no Vittes biogrāfijas, par kuru paziņoja man Udo Rūdolfs, atstājis neizdzēšamu iespaidu. Udo uzrakstījis, ka par to, ka Vitte bija precēts un viņam bija divi bērni – divas meitas, Vittes māte uzzināja tikai pirms savas nāves. Bet ar šo faktu bija pietiekoši, lai vienā mirkli paliktu skaidrs Vittes domāšanas veids un viņa radītās astroloģijas veids. Viņa astroloģijas veids bija viņa domāšanas veida atspoguļojums.
Vitte, kā neviens cits, domāja telpiski. Kurš domā telpiski, tam ļoti grūti runāt un, jo vairāk, kādam ko skaidrot un pierādīt. Tādu personību paskaidrojumu un pierādījumu forma balstījās uz savu ideju demonstrācijas pamatojoties uz ģeometrisko modeli. Es saskatīju Vittē tehnoloģijas meistaru – tehnoloģijas, kas ļauj vadīt pašu domāšanu, iegūt un pārstrādāt informāciju.
Kad Udo pastāstīja man par gadījumu ar uzvalku – kā Vitte trīs dienu laikā patstāvīgi spēja uzšūt pats sev jaunu uzvalku – šis fakts mani jau nepārsteidza. Man bija skaidrs, ka ar audumu viņš darīja to pašu, ko ar horoskopu, - viņš ģeometrizēja telpu. Un arī viņa ģeodēzista, mērnieka profesija ietvēra to pašu – nepieciešamību (vai māku) ģeometrizēt.
Vienreiz, būdama Hamburgā, es paprasīju Udo apmeklēt kopā Vittes kapu. Mēs aizbraucam, tomēr kaps vairs nebija savā vecajā vietā. Palika tikai fotogrāfija, no kuras Udo iztaisīja man kserokopiju.
(c) Svetlana Budjaškina
(с) Foto: Svetlanas Budjaškinas arhīvs
(c) Aleksandra Jakovļeva, latviešu tulkojums
***
Materiāla izmantošana ir iespējama tikai pēc vienošanās ar materiāla autoru, vai īpašnieku. Citējot, jānorāda links uz www.hsa.lv mājas lapu. Sk. arī saita noteikumus.