Saskarsme un diskusijas ar Udo Rūdolfu. 2. Ludvigs Rūdolfs

Saskarsme un diskusijas ar Udo Rūdolfu. 2. Ludvigs Rūdolfs

Pirmoreiz Ludviga Rūdolfa vārdu es izdzirdēju viņa dēla – Udo Rūdolfa – pirmajās lekcijās (Rīgā, A.J.). Tomēr man ilgu laiku bija noslēpums, ka 90-grādu disks darbam ar horoskopu bija tieši Ludviga Rūdolfa, bet ne paša Vittes, izgudrojums. Kad es uzzināju īstā autora vārdu, mana interese par Ludviga Rūdolfa personību stipri pieauga.

Mēs daudz runājām ar Udo par to, kādām jābūt Hamburgas Skolas tēlam un kādai jābūt astroloģiskai izglītībai. Es uzstāju, ka astrologam jāzina simetrijas teorijas pamati. Udo pirmkārt interesēja astroloģijas filozofija.

Reiz es pajautāju Udo:

- Un kā Jūsu tēvs izturējās pret Jūsu aizraušanos ar Agni-Jogu?

- Toleranti...

- Un pie kādas filozofijas pieturējās pats Ludvigs Rūdolfs?

- Pie antropozofijas...

Citas detaļas man uzzināt neizdevās.

Grūti pateikt, cik dziļi Ludvigs Rūdolfs aizrāvās ar Štainera idejām, kura antropozofija bija ļoti modīga XX. gadsimta sākumā. 1913.gadā iznāca jau sestais izdevums viņa „Noslēpumzinātnes” („Geheimwissenschaft”), kur Štainers rakstīja par cilvēka slēptajām izziņas iespējām un spējam.

Sakarā ar to man bija ļoti svarīgi uzzināt, kas bija Rūdolfa kungs pēc savas sākotnējas profesijas – pirms viņš cieši pievērsies astroloģijai. Kad es uzzināju, ka viņš bija tehniķis un strādājis mašīnbūves rūpnīcā, es izjutu ļoti lielu saviļņojumu.

Tajā laikā es jau nodarbojos ar astroloģijas (Hamburgas Skolas) pamatu pasniegšanu. Un viendien nolēmu izdarīt statistiskos aprēķinus – noskaidrot, kam astroloģijas zināšanās padodas visvieglāk, kurš ir visveiksmīgākais tajā. Pirmo vietu aizņēma cilvēki ar inženiertehnisko izglītību, otro – ekonomisti un menedžeri, trešo – filologi. Ar gadiem manā grupā palika tikai pirmie. Vislabāk gāja tiem, kuri nodarbojās ar projektēšanu, savu personīgo projektu aizstāvēšanu dažādās instancēs un tiem, kuri pieņēma dalību pētnieciskajā darbībā.

Tas viss ietekmēja uz manu attieksmi pret Ludviga Rūdolfa izgudrojumu un ļāva saprast viņa neizmērojamo nozīmi darbā ar horoskopu.

Ja priekš manis A.Vitte bija dižens ģeometrs, tad L.Rūdolfs kļuva par diženo dizaineri.

Es ilgu laiku nevarēju atrast atbildi uz jautājumu: „Kā dizaineris?”, bet pēc tam atbilde atnāca – „Atmiņas dizaineris” – kā individuālās, tā arī sociālās un Visuma atmiņas. Es saredzēju, ka visa Ludviga Rūdolfa astroloģiskā darbība – ir dizains, uzkrātās informācijas un zināšanu organizācija no nākamo HS astrologu puses un paša izziņas procesa iekārtošana.

Vajadzīgā informācija atrodas katrā Visuma punktā. Lai to atrast, ir nepieciešams paņemt Ludviga Rūdolfa disku un uzlikt to uz horoskopa, kas ir sastādīts uz laika momentu (Kādu? – Izvēle lietotāja rokās).

___ 

(c) Svetlana Budjaškina

(c) Aleksandra Jakovļeva, latviešu tulkojums 

***

 

Materiāla izmantošana ir iespējama tikai pēc vienošanās ar materiāla autoru, vai īpašnieku. Citējot, jānorāda links uz www.hsa.lv mājas lapu. Sk. arī saita noteikumus.