Pāreja no vasaras laika uz ziemas laiku. 2015

Pāreja no vasaras laika uz ziemas laiku. 2015

Piedāvāju pievērst uzmanību tādai tēmai, kā "pulksteņrādītāju pagriešana", respektīvi: Pāreja no vasaras laika uz ziemas laiku un otrādi.

Tiem, kuri labāk uztver un atceras vizuālo informāciju, piedāvāju paskatīties uz grafisko bildi (sk. zīmējums), tā izskatās pāreja uz ziemas laiku 25.10.2015. no grafiskā redzespunkta.

 

Astrologiem šīs periods var būt interesants sakarā ar to, kā, piemēram, šī gada 25.oktobrī tiks divas reizes atkārtots laka periods no 3:00 līdz 4:00. Tikai pirmo reizi tās būs vēl laiks ar "vasaras" GMT 3h, bet otro reizi jau ar mūsu joslas laiku: GMT 2h.

Sastādot horoskopu ir svarīgi nesajaukt, kāds tieši periods no 3:00 - 4:00 bija? Vai vasaras, t.i. EEST, vai periods jau pēc pulksteņrādītāju pagriešanas, t.i. EET (Latvijas joslas (vai ziemas) laiks).  

Ja viss tiek izdarīts pareizi, tad horoskopu MC un AS "vasaras" priekš 4:00 un "ziemas" priekš 3:00 jāsakrīt (sk. zīmējums), ja kaut kur sanāca kļūdīties, tad sanāks nepareizs horoskops ar, atbilstoši, kļūdainiem datiem... 

Pie tā, svarīgi atcerēties, ka rudenī pulksteņrādītājus jāpagriež no pl. 4 (četriem) uz pl. 3 (trim), bet pavasarī no 3:00 uz 4:00. Pērēju uz vasaras un ziemas laiku regulē likums. Latvijā to regulē: Noteikumi par pāreju uz vasaras laiku

 

(c) Aleksandra Jakovļeva

 

*** 

Citējot, jānorāda links uz www.hsa.lv mājas lapu. Sk. arī saita noteikumus.